Światowy Dzień Zwierząt w przedszkolu

M. Mlak

  4 października do oddziału przedszkolnego zawitały małe, słodkie zwierzątka: kotek z myszką, brązowa małpka, wilk z biedronką, dwa tygryski, świnka oraz motylek. To oczywiście nasi przedszkolacy celebrujący Światowy Dzień Zwierząt. Celem zabaw i aktywności było nie tylko wzbogacenie wiedzy na temat życia zwierząt, ale i kształtowanie humanitarnych postaw wobec nich. Dzieci naśladowały, imitowały odgłosy oraz identyfikowały je adekwatnie do wysłuchanych zagadek. Klasyfikowały zwierzęta hodowlane, leśne, dzikie, morskie według środowiska, w jakim żyją. Zwróciły uwagę na potrzeby życiowe swoich pupilów, po wysłuchaniu opowiadania „Kłopoty Burka z podwórka”. Wykorzystując metodę burzy mózgów, proponowały, w jaki sposób ludzie mogą pomagać zwierzętom. Nie zabrakło również improwizacji ruchowych oraz radosnych zabaw tanecznych. Przedszkolaki wykonały także swoich ulubieńców z brystolu oraz drucików kreatywnych. Dziękujemy p. Lenik za piękne wymalowanie twarzy naszych milusińskich.

SDZ1 SDZ2 SDZ4 SDZ3 SDZ6 SDZ5 SDZ7 SDZ8