WYCIECZKA KLAS GIMNAZJALNYCH DO MUZEUM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II DO WADOWIC

23 września 2014 roku klasy gimnazjalne z Zespołu Szkół W Skawinkach odwiedziły Muzeum pamięci Jana Pawła II-ego.

jp5


Wizyta w muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II
        Dnia 16 września 2014 roku wybraliśmy się do muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.
        W wycieczce wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami oraz księdzem proboszczem A.Szczygłem. Nowoczesna ekspozycja poświęcona życiu papieża - Polaka wywarła na nas ogromne wrażenie. W Muzeum obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów (dokumenty, rękopisy, sprzęty, ubrania, a nawet broń, z której oddano strzały do Jana Pawła II). Wzbogacenie wystawy licznymi multimediami zwiększa znacząco siłę przekazu.
        Po wizycie w domu Papieża udaliśmy się do bazyliki  na Mszę Świętą. Utkwiły nam w pamięci słowa ojca św.:"Dom był za moimi plecami przy ulicy Kościelnej. A kiedy patrzyłem przez okno widziałem na murze kościelnym zegar słoneczny i napis: Czas ucieka, wieczność czeka".

jp1